Blog

Boru Bağlantılarında Kelepçe Kullanımı

Gündelik hayatımızın tempolu akışı içerisinde çok dikkat etmesek de, etrafımızdaki bir çok yapının temelinde boru var. Otobüs beklediğimiz duraktan başlayarak, bindiğimiz otobüsün tutamaklarında, tuttuğumuz takımın stadına girerken turnikelerde, evimizin merdivenlerini çıkarken tutunduğumuz merdivenin korkuluklarında, havlumuzu astığımız yerde, oturduğumuz koltukta vb. gibi daha bir çok yerde boru kullanımı hayatımızı kolaylaştırmakta.

Borular hayatımızdaki yapıların en temel ve en basit yapı elemanlarından. Kullanım amacımıza göre seçtiğimiz boyuttaki bir boru ile basitçe yapamayacağımız bir şey yok gibi. İster evimize bir raf sistemi, istersek de hayalimizdeki masayı ve sandalyeyi boru ile tasarlayabiliriz. Hayal gücümüzün sınırı yok, peki tasarladığımız ürünü somutlaştırırken yaşayacağımız zorluklar neler?

Borudan tasarlanan ürünümüzde karşımıza çıkacak en büyük zorluklardan biri iki parçayı birbirine nasıl birleştireceğimizdir. Kaynak yapmayı bilmiyorsak ya da kaynak yapacak malzememiz yoksa tüm tasarımımız daha oluşmadan çöpe gidebilir. İşte boru bağlantı kelepçeleri tam da burada bize sonsuz seçenekler sunuyor. Herhangi bir ustalık becerisine bakmazsızın boruları birbirine bağlayabilme imkanımız var. Sadece üzerindeki civataya uygun anahtarımızın olması yeterli. Bir aletle tüm tasarımımızı birleştirebiliriz, civata sıkmayı bilin yeter. Çocuk oyuncağı.

Tasarımınızda üç boru birbirine mi bağlanacak? Tasarımınıza uygun kelepçeyi bulmanız yeterli. Civataları söküp borularınızı bağlayın hazırsınız… Kolayca söküp takmanın yanında bir avantajınız da boru bağlantı kelepçelerinin istediğiniz renklere boyanabilmesi… İster borunuzla aynı renkte isterseniz kontrast yaratmak adına farklı bir renkte boyatabilirsiniz. Kaynakla uğraşmaya, boruyu istediğiniz açıda bükmek için usta aramaya gerek yok. Size uygun boru bağlantı kelepçesini bulun yeter. Alüminyum döküm boru bağlantı kelepçeniz hafif olduğu kadar, dış etmenlere karşı da dayanıklıdır. Günlük hayatınızda etrafınıza daha iyi bakın, boruyla ve boru bağlantı elemanlarıyla neler yapılmış ve neler yapılabilir daha iyi anlayacaksınız…